16 Nisan 2008 Çarşamba

ARKADAŞLAR DİKKATTTT

BU GÜNLERDE PİRİNÇ BULGUR UN KURUFASÜLYE FİBİ KURU VE TEMEL GIDALARIMIZ ELİMİZDEN ALINIYOR. BU TAHIL AMBARI CANIM ÜLKEMDE TEMEL GIDAMIZADA EL UZATILDI STOKÇULARI KINIYORUM VE ONLARI ASLA AFFETMİYORUM. FAKİRİN FIKARANIN YEDİĞİ EKMEK BULGUR GİBİ GIDALARDA DÖRT, BEŞ YTL. OLURSA NE YAPACAKLAR BU İNSANLAR. BU KADAR HAİNLİK, AHLAKSIZLIK OLMAZ. PARA HIRSI YÜZÜNDEN BUNCA İNSANA ÇOLUĞA ÇOCUĞA YAZIK DEĞİLMİ. O KAZANDIKLARI PARA ONLARI BOĞAR. SİNİRDEN ÇATLIYCAM. İKİ GÜNDÜR KENDİ KENDİME MÜCADELE EDİYORUM SUS SUS SUS ARTIK PATLADIM. YETER ARTIK. BÜTÜN ARKADAŞLARIMI BU GIDALARI ALMAMAYA DAVET EDİYORUM SEBZE YİYELİM ARKADAŞLAR BÖYLE OLMAZ. ŞİMDİ BU GIDALARA ZAM GELECEK DİYE HERKES HUCUM EDECEK VE TOPTAN ALIŞ VERİŞ YAPACAK BUDA HAİN STOKÇULARI ZENGİN YAPACAK. ESKİDEN BEN KÜÇÜKKEN OLURDU BUNLAR YAĞ, ŞEKER, TÜP GAZYAĞI VS. STOKÇULAR ALIRDI SAKLARDI PİYASADA OLMAYINCA İNSANLAR CİDDİ PARALARA VE KUYRUKLARA GİREREK BUNLARI ALMAK İÇİN İKİ, ÜÇ GÜN ÖNCEDEN SIRAYA GİRERLERDİ YAZIK YAA YAZIK. GEÇMİŞE DÖNMEYE ÇALIŞAN PARAGÖZ İNSANLARA KARŞI KOYMALIYIZ. YABANCI ÜLKELERDE BİR ŞEYE ZAM GELİNCE İNSANLAR ONU ALMIYOR ALINMAYINCA MECBUR ELLERİNDE KALMASIN DİYE FİYAT İNDİRİYOLAR VE KENDİ TUZAKLARINA KENDİLERİ DÜŞÜYOR. ONLARDA AYNI ŞEYİ YAŞASIN SAKLADIKLARI MALLAR KURUDA OLSA DAYANMAZ KURTLANACAK KENDİ TUZAKLARINA DÜŞSÜNLER İSTİYORUM. ŞİMDİ HEPİNİZİ DİKKATLİ VE AKILLI OLMAYA DAVET EDİYORUM. BU AHLAKSIZ STOKÇULARI BOYKOT ETMEYE DAVET EDİYORUM. BİZ KADINLAR OLARAK NE PİŞİRİYOSAK ONU YEMİYOLARMI PİRİNÇ, BULGUR, KURUFASÜLYE ALMAYIN VE BUNUN YERİNE SEBZE PİŞİRİN. KARDEŞİM TAVUĞUN KİLOSU 5 YTL. TAVUK ALALIM BİR KİLO PİRİNÇ DEĞERİNDE YAA ALLAH ALLAH. DELİRMEK ÜZEREYİM. ASGARİ ÜCRETLİLERİN HAT SAFFADA OLDUĞU BU ÜLKEDE TAHIL BU FİYATTAN SATILIRMI YA. BİZ ÜÇ KİŞİLİK BİR AİLEYİZ. BEN ALABİLİRİM AMA ALTI YEDİ KİŞİLİK BİR AİLE NE YAPACAK YA. BU NASIL BİR İŞ NASIL BİR OYUN ANLAMADIM. BAKAN BİLE PİRİNÇ YEMEYİN BULGUR YEYİN DİYOR. İYİDE BULGURDA PAHALI BU SÖZ BANA NAPOLYONUN KARISININ BİR LAFINI HATIRLATTI ''EKMEK YOKSA PASTA YESİNLER DEMİŞ''. TABİ TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLARKİ. BİZİMDE KOCALARIMIZIN MAAŞIDA MALUM KİŞİLERİNKİ GİBİ ÇOK OLSA BİZDE PİRİNÇ DEĞİL BULGUR ALIRIZ. AMA UNUTMAMALIKİ AKIL VEREN ÇOK EKMEK VEREN OLMAZMIŞ . ASLINDA ÇOK YAZILACAK ŞEY VARDA NEYSE BU KADAR YETER YOKSA İYİDEN İYİYE AÇILACAM ŞİŞTİM ZATEN. KISACA HEPİNİZİ BU DURUMA DUYARLI OLMANIZI İSTİYORUM.

4 yorum:

sugibi dedi ki...

ellerine sağlık ne güzel yazmışsın her düşüncene katılıyorum ve destekliyorum...

Gelibolu17 dedi ki...

çok haklısın canım.bende haberlerde pirinç kuyruğundaki insanlara kızıyorum bu neya sanki savaş çıktı kıtlıkmı var.benim memleketimin bereketli topraklarında her şey yetişir ama hazırcı millet olduğumuz için her şey ithal!gene birileri zengin oluyor çaktırmadan fakirin parası bier yerlere akıyor ama nereye?

Lalique dedi ki...

tamamen katiliyorum dedigin dogru PARA HIRSI!!
Türkiyede herseye susuluyor malesef!böyle devam ettikce daha da cok sey YASAK olucaktir!:( ne yazik
selamlar canim
cesaretli yazin icin tebrik ediyorum
http://lunatic.skynetblogs.be http://laracroft3.skynetblogs.be

gelincik dedi ki...

canım ya çok tatlısın yorumdaki kodu görünce allah allah bu neyin koduki hiç bir açıklamada yok dedim kendi kendime şablonuma eklyip bide baktımki ne görim gelincik unutmamışsın teşekkürler arkadaşım onu kendime banner yapıcam inşallah bannerimi yapına alırsın artık dimi ben senin banneri aldım gidiyorum ama senin bebekli bannerde sorun var gözler kafasının yanında oynuyor diğerini aldım bay allaha emanet ol sevgiler